Noi detalii în cazul tragicului accident din Sîngerei. Ambii polițiști loviți astăzi de un automobil în timpul exercitării serviciului au decedat la spital, în pofida eforturilor medicilor de a le salva viața.
Potrivit Poliției Naționale, Mihail Chiriac, în vârstă de 29 de ani, și Nicolae Dragan, de 25 de ani, au suferit traumatisme grave după ce au fost loviți de o mașină, în timp ce se aflau pe acostament, lângă autospeciala de serviciu staționată regulamentar, cu semnalele luminoase conectate.
Cazul a avut loc pe traseul R6, în satul Grigorăuca, raionul Sîngerei, iar șoferul implicat a fost reținut. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili toate circumstanțele producerii tragediei.


